Orbitālā rentgenobservatorija «Chandra» miljardiem gaismas gadu attālumā no Saules ir atklājusi «kosmisko tuneli», kas izmēru ziņā pielīdzināms mūsu galaktikai. «Tunelis», kura garums ir 110 tūkstoši un diametrs 36 tūkstoši gaismas gadu, atrodas galaktiskajā klasterī Abell 2597, un tas ir pildīts ar ātrām elementārdaļiņām, kuras virzās uz melno caurumu.
Saskaņā ar modeli, ko piedāvā amerikāņu astrofiziķi, tunelis ir uzbūvēts tā, ka melnā cauruma «pilnības» periodi mainās ar «tukšuma» periodiem. Plazmas plūsmas, kas virzās uz caurumu ar ātrumu, kas līdzīgs gaismas ātrumam, izspiež pārējās vielas perifērijā, bet pēc tam pazūd iekšienē. Pēc tam šī viela «savelkas» ap tuneļa asi, kur sasilst un izgaro, un cikls atkārtojas no jauna.
Paralēli orbitālā teleskopa rentgena datiem, astronomi centās par klasteri savākt maksimāli daudz informācijas radiodiapazonā, kam tika piesaistīts radioteleskopu VLA masīvs Ņūmeksikā. Radionovērojumi uzrādīja, ka tuneļa iekšienē atrodas «mirusī zona», kur ir saglabājušās neizzudušās matērijas pēdas, kuru vecums ir ļoti liels. Pēc izstarojuma rakstura astronomi ir secinājuši, ka «pilnības» un «tukšuma» periodi viens ar otru mainās jau miljardiem gadu ilgumā.